Klub sportovního bruslení Benátky nad Jizerou provozuje dva sporty, které jsou dosti příbuzné. V zimě se věnujeme rychlobruslení na krátké dráze neboli shorttrack a v létě závodíme na kolečkových bruslích.

Shorttrack vznikl jako alternativa rychlobruslení na velkém 400m oválu, který veřejnost zná podle Martiny Sáblíkové. Shorttrack se provozuje na zimním stadionu, kde se vyznačí oválná dráha dlouhá 111m s poloměrem zatáčky 8m. Mantinely jsou z vnitřní strany obložené bezpečnostními molitanovými matracemi. Bruslaři musí mít přilbu, rukavice a chrániče holení. Při bruslení dosahují závodníci rychlosti přes 40km/h a v zatáčkách se při velkém náklonu dotýkají rukou ledu. Tento náklon jim umožňují speciální brusle upevněné na botách mírně vlevo od osy chodidla. Jednotlivci závodí na tratích 500, 1000, 1500 a 3000m s hromadným startem 4 až 8 bruslařů najednou.

Systém závodů je postupový, rozjížďky, čtvrtfinále, semifinále, finále. Z každé jízdy postupují do dalšího kola obvykle dva závodníci. Závody čtyřčlenných štafet se jezdí na tratích 3000 a 5000m. Novou disciplýnou je mix štafeta na 2000m, kde v jednom týmu společně závodí dvě ženy a dva muži. Shorttrack je zimním olympijským sportem od roku 1988 kde byl v Calgary nejprve jako ukázkovým sportem a o čtyři roky později v Albetville již byl plnohodnotně součásti ZOH. Děti z KSB Benátky jezdí na mezinárodní závody hlavně do okolních států jako je Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko nebo Maďarsko. Ti nejlepší mohou dosáhnout až na účast na mistrovství Evropy či světa nebo si vybojovat účast na olympijských hrách.

 In-line bruslení je dnes známé hlavně jako atraktivní fitness aktivita. Klub sportovního bruslení Benátky nad Jizerou provozuje kolečkové bruslení jako rychlostní závodění na čas, body a umístění. Rychlobruslařské závody se pořádají na speciálních oválných drahách o délce 166 až 250m, které mají mírně klopené zatáčky, nebo na silničních okruzích. Závodí se obvykle na tratích od sprintu na 200m až po maraton pro jednotlivce a závod štafet. Specialitou jsou závody bodovací a vyřazovací.

Velmi populární jsou městské půlmaratony nebo maratony, které se pořádají na všech výkonnostních úrovních. KSB Benátky se zúčastňují mezinárodních závodů v ČR, Německu, Rakousku, Holandsku nebo Maďarsku. Špičkový závodníci se zúčastňují mistrovství Evropy a světa nebo světových pohárů v maratonech.